Untitled Document

A játék
A részvételhez elengedhetetlenül szükséges az EA Games által fejlesztett FIFA játékszoftver.

Részvétel és ösztönzés
Mikor jelentkezel a bajnokságba, kérünk győződj meg arról, hogy valóban részt kívánsz-e venni benne. Ennek a külön kérésnek a legfőbb oka az, hogy a bajnokság élvezhetetlenné válhat túl sok inaktív játékossal. Ha nem akarsz részese lenni, kérünk jelentkezz ki az inaktivitás minimálisra csökkentése érdekében.

Partjelzők: szabadon választható

A beállítások helytelen alkalmazása esetén a mérkőzést meg kell ismételni (az eredmény elvész). Amennyiben a vétkes játékos elveszíti az érintett mérkőzést, az eredmény elfogadásra kerül és nem kell újrajátszani azt.

Kapcsolathiba
A mérkőzések bizonyíthatóan nem szándékos kapcsolat megszakadása esetén a mérkőzést újra kell kezdeni, a két félnek meg kell egyeznie a lejátszandó időben. Az eredmény megmarad.
Megszakadás esetén a következő 'lejátszandó idő meghatározó' táblát ajánljuk (ha a FIFABOT kiírta a megszakadás időpontját):
Eltelt idő: hátralévő idő
0-5 perc: Egész meccset újra kell játszani (hosszabbítással), elért gólok megmaradnak.
40-45 perc: 50 perc
45-50 perc: egy teljes félidő (hosszabbítással)

Megjegyzés:
A megjelölt hátralévő idők, helyzettől függetlenül a pontos idők. Ha pl. a meccs a 25:03 percben szakadt meg, 65 perc van hátra, ami azt jelenti, hogy mindkét fél engedélyezett - bármilyen helyzetben - kilépni pontosan a 65:00 percben. Ez alól csak az képezhet kivételt, ha egy érintett játékos a 65:00 percig tizenegyeshez jutott, ekkor az ellenfél köteles a büntetőrúgást megvárni.

Sportszerűtlen játék szabályozása

TILOS bármilyen tiltott játékelem használata, vagy a játékból szabályellenes gól miatti kilépés. Minden tiltott játékelemből szerzett gólt demóval, illetve fifabottal kell bizonyítani. A bizonyíték nélküli óvás azonnali elutasításban részesül.

Szögletbug
Tilos a felsőkapufás szögletbug használata! A szöglet közvetlen kapuraívelése avagy kapuralövése megengedett. A szögletbug bebizonyítása DEMO útján történik tehát a meccseken futtassátok a Multitool részeként használható Demo recordert. A szabály be nem tartása esetén, a szabályellenes gól, gólok levonásra kerülnek.